Home Doğal Maddeler SALYANGOZ KREMİ KULLANMANIN FAYDALARI VE RİSKLERİ

SALYANGOZ KREMİ KULLANMANIN FAYDALARI VE RİSKLERİ

by Ahmet Çelik

Muhtemelen bir kaldırımda ışıltılı salyangoz balçıkının bir izine bakıpta cildinize sürebilmek aklınızdan bile geçmiyecektir. Bu büyüleyici madde hakkında biraz daha fazla şey öğrendiğinizde, fikriniz değişebilir.

 

Salyangoz yağı, salyangoz balçığı – veya daha teknik olarak salyangoz musini, salyangoz serumu veya salyangoz süzüleni olarak bilinir. Cilt bakım ürünlerinde en sevdiğim bileşenlerden biridir. Kulağa hoş gelebilir ama daha fazla öğrenene kadar bunu bir kenara bırakalım.

 

İnsan her zaman yaşam koşullarını ve sosyal statüsünü iyileştirmeye çalışmıştır. Sağlık, zenginlik ve teknoloji ile birlikte, güzellik arenası ve güzel bir görünüm elde etmek için kullanılan ürünler, bir başka rekabetçi ve sürekli gelişen alan. Klopatra, parlayan bir cildi korumak için kil, süt ve bal maskeleri kullandı. İskoçların Kraliçesi Mary, cildini parlak ve genç tutmak için şarap içerdi. Catherine de Medici, ten renginde bir cilt restoratörü olarak güvercin gübresini kullanırdı. Ve yüzümüzdeki en çirkin şeyleri yok etmeye çalışmamız, güzel görünmek için bir çaba, 21. yüzyılda yeni yolunu oluşturdu.Ve bu yol bize göre … salyangoz kremi!

 

Alçakgönüllü bahçe salyangozu, Helix Aspersa çoğu bahçede bulunur ve sadece sarımsı bir bitki tüketici değil, aynı zamanda bizler için kullanımında faydaları da çok yönlüdür. Fransa’da, bu tür salyangozlar genellikle salyangoz kreminin üretiminde kullanılıyor. Nasıl mı? Sümüklü, yapışkan iz, salyangoz kremasının ana maddesi olan bu salyangozun etrafından süzüldüğü yerde kalmasıdır. Bir salyangoz, örneğin bir bıçağın kenarı gibi keskin bir yüzey üzerinde sürünebilir ve hareket ederken salgıladığı serumdan dolayı bir şey hissetmeyecektir. Tıbbın babası Hipokrat, cilt döküntüleri ve kaşıntıları için olası bir tedavi olarak salyangoz serumu ve sütü ile deney yaptı. Latin toplumunda salyangoz kremi, ​​krema de caracol olarak bilinir ve cilt ile ilgili her türlü konu için ünlü bir güzellik ürünüdür. Bu yazıda, bu ürünün yara izlerini yok etme avantajları aşağıda listelenmiştir.

 

Salyangoz Kreminin Faydaları Nelerdir?

 

Cilt iltihapları için kullanılabilir

Cildin kırmızı, çizik ve sıcak bölgeleri küçük bir cilt tahrişi problemidir ama yine de ciltte belirgin izler olarak sayılır. Bu nedenle, bu tür tahriş edici sorunlar için, salyangoz kremi, yatıştırıcı, serinletici bir nemlendirici görevi görür ve iltihaplı cilt alanını temizler. Cildiniz kızarıklıktan kurtulur ve şişmeyi de azaltır. Salyangoz kremi, döküntü gittikten sonra herhangi bir cilt lekesinden kurtulmak için bile etkilidir.

 

Cilt Lekeleri İçin Faydalı

Nefret dolu güzellik problemleri listesi varsa, cilt üzerindeki lekeler en üst sıradaki sebeplerden biri olacaktır. Salyangoz kremi, en küçük ve en büyük cilt lekeleri üzerinde harikalar yaratabilir. Cildinize sızar ve cildinizin doğal iyileşme özelliklerini yeniden uyandırır. Hasarlı hücreler yenilenir ve vücut bir kez daha hasarlı bölgeyi onarmaya çalışır. Aşağıdaki bazı cilt lekesi problemlerinde, salyangoz kremi gayet etkilidir:

 

  • Hamilelikten kaynaklanan çatlaklar yokalabilir ya da en azından cilt kreminin düzenli bir şekilde uygulanmasıyla boyutları azaltılabilir.
  • Salyangoz kremi, güneş lekelerini oluşturan UV ışınlarının nüfuz etmesini engellemede çok etkilidir.
  • Akne, cildin gözeneklerini tıkayan kir ve bakterilerin birikmesi sonucu oluşur. Salyangoz kremi, cildin bu tür zararlı mikropları dışarı atabilmesine ve gözenekleri açmasına yardımcı olabilir.
  • Skarlar, keloidler, doğum lekeleri ve doğum lekeleri, akne çatlakları ve yara izleri şeklinde her türlü cilt yara izi küçültülebilir veya salyangoz kreminin uygulanmasıyla tamamen ortadan kaldırılabilir.

 

Cilt Yaralarına Yardımcı

Kesikler, çürükler ve yanmış cildin iyileşmesi zaman alır ve oldukça acı verici ve hassas olabilir. Salyangoz kremi, bu tür cilt yaraları üzerinde bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve şişmiş çürükleşmiş etin acısını ve büyüklüğünü azaltır. İyileşme sürecine yardımcı olduğu için cilt yanıkları üzerine uygulanacak topikal anestezik olarak kullanılabilir.

 

Etkili Nemlendirici

Bir nemlendirici olarak, salyangoz kremi ne yağlı ne de kurudur. Kuru, pullu cilt lekeleri için ya da sadece duş sonrası bir krem ​​arıyorsanız, salyangoz kremi mükemmel bir kremdir. Cildinizi canlandırır, böylece parlak, genç bir cilt tonuyla ayrılırsınız. Deri hücrelerine zarar verebilecek veya parçalanabilen kuru hücreler onarılır ve yeniden cilt büyümesi teşvik edilir. Güçlü bir anti-kırışıklık maddesi olduğu söylenir. İnsan cildinin ihtiyaç duyduğu önemli doğal kimyasallardan 2 tanesi olan kollajen ve elastin üretimini artırarak, yaşın cilt üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

Kullanımı Kolay ve Kullanışlı

Salyangoz kremi ince görünebilir, ancak yağlı ve yağlı kompleksleri olanlar için, nemlendirici etkisi vardır. Yağlılığı çok azdır, kremi kullandıktan hemen sonra makyaj veya güneş kremi uygulayabilirsiniz. Cilt tarafından hızla emilir, böylece yüzünüzde yapışkan kalıntı kalmaz. Giysileri veya onunla temas eden hiçbir şeyi leke etmez ve güneş ışığına ters tepki vermez. Salyangoz kremi kokusuz ve hiçbir rengi yoktur.

Doğal Organik Bir Cilt Kremi

Bazı güzellik ürünleri tuvaletinizi temizlemek için yeterli miktarda kimyasalları bulundurur! Kısa vadedeki kullanımı zararsız görünse de, uzun vadede cildiniz, hassas bir organ üzerindeki kimyasalların kullanımıyla yavaş yavaş bozulur. Salyangoz kremi tamamen doğal bir maddeden yapılır, bir hayvanın etinden değil, onun salgılarından. Büyük ölçüde salyangoz özünden oluşur ve kimyasal makyajının küçük bir yüzdesi, saf ve filtrelenmiş hale getirilmesine yardımcı olan çeşitli gerekli krem ​​katkı maddeleridir. İlk önce krem ​​salyangozun ezilmesi ve mukusun filtrelenmesiyle üretilir, ve salyangozlar yok edilmeden sadece gezindikleri yerden kalan mukus tabakalardan elde edilir. Bu bir güzellik ürünü elde etmenin hayvan dostu yoludur.

 

Salyangoz kremi, güzellik ürünü olarak, özellikle Güney Amerika’da olmak üzere, popüler durumda, ancak son zamanlarda daha uluslararası bir spot ışığının altına girdi. Bilim adamları, bu kremin cilt bakımı sorunlarının çözümünde yüksek bir etkililik oranına dair iddialarına, kesin bir kanıt olmadığı gerekçesiyle itiraz ediyorlardı. Ancak halk sonuçlarıyla mutlu gibi görünmekte.

You may also like

Leave a Comment

logo-dogamucizedir

Takviye edici gıdalar bilgi paylaşım sitesi

Doğamucizedir, Tüm hakları saklıdır