Home Besinler Ginseng Tablet Karşılaştırması, Hangi Ürün Alınmalı?

Ginseng Tablet Karşılaştırması, Hangi Ürün Alınmalı?

by AHMET ÇELİK

Öncelikle 6 yıl gelişimini tamamlamış ginsenglerden üretilmiş ginseng tabletler arayacağız. Çünkü 6 yıl gelişimini tamamlamamış bir ginsengin etken maddesi yok denecek kadar azdır ve nerdeyse hiçbir işe yaramayacaktır.

Yazıma başlamadan önce basit bir mantıkla ilerleyeceğiz. Güney Korenin en büyük üreticisi ve devlet bankası olan NongHyup Bankasının Ginseng fiyatlarını baz alacağız. Alttaki linkten kendinizde görebileceğiniz gibi en ucuz ginsengin kilosu 400usd yani nerdeyse 3000TL den başlıyor ve 12000TL ye kadar mevcuttur.

işlenmemiş 1 kg Ginsengi 3000TL den baz alarak piyasadaki ürünler orjinal olabilir mi ne kadar doğru birlikte inceleyelim şimdi;

KGNF Kore Kırmızı Ginseng Altın Tablet

6 yıllık Kırmızı Kore Ginseng Ekstraktı 132mg, (Kullanılan ginseng’in 6 yıl yetiştirilmiş ginsenglerden olduğu belirtilmiştir. Ayrıca Ginseng tozu değil ekstraktı kullanılmıştır. Yaklaşık 4 te 1 oranında ginsengten ekstrak çıkarılmaktadır o yüzden 528g civarında ginseng kökü kullanılmış diyebiliriz.)

Diğer içerikler: Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin B1, Vitamin B2, Maltodekstrin, Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları, Askorbik Asit, D-alfatokoferol, Hidrosipropil metil selüloz

Sertifikaları: GMP, Samsung Sağlık Sertifikası, Güney Kore Sağlık Bakanlığı Sağlık Sertifikası

Ginseng Yaşı: 6 Yıl Tam olgunlaşmış ginsengler kullanılmakta.

Ginseng Kalitesi: 6 yıl tam olgunlaşmış ginsengler de kendi aralarında kalitelere ayrılmaktadır. Üst sınıf dediğimiz 3 kalitede ginseng vardır(Good, Earth , Heaven) . KGNF firması üst sınıftan GOOD kalitesindeki ginsengleri kullandığını belirtmektedir.

Menşei: Güney Kore

Fiyat: 279TL (600mgx80 tablet – 48gr)

NOT: Yıllarca kendim kullandığım bir üründür. Ayrıca fabrikasını da ziyaret ettiğim bildiğim bir üründür. Özel olarak yüksek etken madde ginsenoside 5.5mg oranları içeren ginsengler kullanılmaktadır. 

shiffa home ginseng tablet

Shiffa Home Aksu Vitamin Ginseng Tablet

Kırmızı Kore Ginseng 470mg, (Kullanılan ginseng 6 yıllık mı olduğuna dahir hiç bir bilgi yoktur. Ayrıca menşei: Türkiyedir. 6 yıllık olgunlaşmamış ginsengte etken madde yok denecek kadar azdır. O yüzden 6 yıllık olmayan bir ginseng ne kadar çok olsa da bir anlamı olmayacaktır.)

Diğer: Liyofilize Arı Sütü 378mg, Arı Poleni Propolis, Keçiboynuzu meyvesi, Kuşburnu, C Vitamini

Sertifikaları: herhangi bir uluslararası sertifikası bulunmamakta

Ginseng Yaşı: Bilinmemekte

Menşei: Türkiye

Fiyat: 72TL (500mg x 120tablet – 60gr)

56gr ginseng bulunmakta içerisinde. Korede topraktan çıkan direk çifçiden 56gr alsanız 200tl den aşağı alamazsınız zaten. Orjinal 6 yıllık olabilmesi söz konusu değil.

NOT: Fiyatı Ginseng Tabletler arasında uygun ancak ginseng kalitesi belirtilmediği için kullanmadım. Ayrıca menşei Türkiye olduğu için Kullanılan Ginsenglerin Kore Ginsengi olduğunu anlayabilmekte mümkün değildir.

balen ginseng tablet ürünü

Balen Kırmızı Kore Ginseng Tablet

600mg x 120 tabletten oluşmakta. Yani 1 tablet 600mg:

Kırmızı Kore Ginseng 200mg

Kırmızı Gineng Granül 190mg

Kırmızı Kore Ginseng Ekstraktı 80mg

Yani toplam 470mg ginsengli ürün bulunmakta tablette. Ancak sitelerinde 600mg dışında geri kalan 130mg neyden oluştuğuna dair bilgi bulunmamakta. O yüzden yazamadım.

Diğer: Bilinmemekte.

Sertifikaları: herhangi bir uluslararası sertifikası bulunmamakta

Ginseng Yaşı: bilinmemekte

Menşei: Türkiye

Fiyat: 89TL (600mg x 120tablet – 72gr)

56gr ginseng bulunmakta içerisinde. Korede topraktan çıkan direk çifçiden 56gr alsanız 200tl den aşağı alamazsınız zaten. Orjinal 6 yıllık olabilmesi söz konusu değil.

NOT: Fiyatı Ginseng Tabletler arasında uygun ancak ginseng kalitesi belirtilmemiştir. Ayrıca menşei Türkiye olduğu için Kullanılan Ginsenglerin Kore Ginsengi olduğunu anlayabilmekte mümkün değildir.

Daedong Kırmızı ginseng tablet tahta kutu

Kırmızı Kore Ginseng Tablet Tahta Kutu Orjinal (300mg x 200 tablet)

Güney Korede fabrikasını ziyaret ettiğim firmalardan Daedong firmasının ürünüdür. Ürün hakkında uzunca bir görüşmemiz de oldu Yinghua Han(ihracat sorumlusu) bey ile. Korede çok popüler olmasada ürünleri orta seviye büyüklükte bir firma. Gelelim tabletlerine:

İçerik: 100% Kore kırmızı ginseng

Ginseng Yaşı: 6 yıl yetiştirilmiş ginsengler

Ginseng Kalitesi: Gel gelelim bu firmanın ufak bir açığına. Ne yazık ki her 6 yıl yetiştirilen ginseng de mükemmel değildir. Kendi içerisinde kalitelere ayrılmaktadır. Bu firma kaliteli , şekli düzgün, ginsenoside oranı yüksek olanları ya ekstrak ya da kök ürünleri satmak için kullanmakta. Üretim hatası, boyu çok küçük, şekli bozuk, etken madde oranı düşük kendini belli eden ginsengleri ise toz haline getirip tablet yaptığını belirtmiştir bana. Ancak yine de şahsi düşüncem Türkiyedeki en kaliteli 3 ginseng markası içerisine girmektedir. Menşei Türkiye olanları tüketeceğinize bunu tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Menşei: Güney Kore

Fiyat: 350TL (100% ginseng için gayet mantıklı bir fiyattır)

kgc ginseng tablet

KGC KIRMIZI KORE GİNSENG TABLET

Güney Korede fabrikasını ziyaret ettiğim firmalardan biridir kendisi de. Ekstrak ürünleri Güney Korede daha yaygındır. Orjinal ürünlerden bir tanesidir bu da. Uzun yıllarca KGNF ile KGC arasında kalmışımdır hep kullanma arasında ama bir kere KGNF ile başladığım için kendim KGNF kullanarak devam ettim.

İçerik: 100% Kore kırmızı ginseng

Ginseng Yaşı: 6 yıl yetiştirilmiş ginsengler

Ginseng Kalitesi: Kullanılan ginsenglerin kalitesi hakkında firma net bilgi vermemektedir tablet ürünleri için. Ancak diğer tüm ürünlerinde(pekmez, ekstrakt veya kök) her bir adet ginsengin bile hangi kalitede olduğunu belirtiyorlar.

Menşei: Güney Kore

Fiyat: 300TL (100% ginseng için gayet mantıklı bir fiyattır)

red-g ginseng tablet


Korean Red G Ginseng Tablet 200 Tablet

KGC ürünün çakması diyebiliriz. Çünkü kutularının üzerinde KGC firmasının logosunu kullanması, kutu dizaynının da KGC firmasının önceki dizaynını kullanması sebebtir. Ayrıca KGC firmasının Türkiye distribütörü sayfasında da bu ürün hakkında uyarı verilmektedir tüketicilere. 

Altta uyarı mesajını görebilirsiniz.

ginseng sahte ürünü

You may also like

Leave a Comment

logo-dogamucizedir

Takviye edici gıdalar bilgi paylaşım sitesi

Doğamucizedir, Tüm hakları saklıdır